Felsefi Bir Keşif; P4C Atölyesi | Bi'akıl - Çevrimiçi Eğitimler, Danışmanlıklar ve Konferanslar

Felsefi Bir Keşif; P4C Atölyesi
5.00

Özlem Erdoğan Özlem Erdoğan

Eğitimci / P4C Uzmanı

Tarih: 19 Nisan 2024
Saat: 20:30
Kontenjan: 18/50
Süre: 1 Saat 30 Dakika
Katılım Belgesi: Var

Temas Açıklaması

Merhabalar, ben Özlem Erdoğan.
Eğitimci ve P4C uzmanıyım. Bu alanda çocuklar ve yetişkinlerle çalışıyorum.
Bildiklerimi sizlerle paylaşmak için Bi'akıl üzerinden canlı temaslar gerçekleştiriyorum.

Temasın İçeriği:
P4C (Çocuklar ve Topluluklarla Felsefe), Amerikalı felsefe profesörü Matthew Lipman’ın çalışmaları çerçevesinde ortaya çıkmış bir pedagojidir.
P4C yönteminde bir metin, resim, şiir, öykü, sinema filmi, animasyon ya da örnek olaydan yola çıkarak bilgi ,doğru, gerçek, güzellik, adalet 
gibi felsefi kavramlar, bir kolaylaştırıcı rehberliğinde soruşturulur.

Felsefi Bir Keşif; P4C Atölyesi'nde, uyaran olan bir resimli kitap üzerinden yola çıkarak, birçok felsefi kavram ve problem üzerinde düşüneceğiz.

Bu Temastan sonra:
Katılımcılar, temas sonunda P4C eğitim yöntemi hakkında temel seviyede bilgi sahibi olup, P4C atölyesi deneyimlemiş olacaklardır.

Temasa kimler katılabilir?
Bu temas, 18-65 yaş arası düşünme becerilerini geliştirmek isteyen her bireyin katılımına uygundur.

Temasta görüşmek üzere!

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Bu yöntem ile felsefenin insana ve hayata dönük yüzü ile tanışmış olacağız.
Hayır. Zihninizi yeni bilgilere açık hale getirmeniz ve sorgulamaya hazır olmanız yeterlidir.

Temas Oturumları

Oturum 1

90 Dakika
19 Nis 2024 | 20:30

1 Temas Yorumu

Sezgin Boz
19 Nis 2024
Benim için faydalı, bilgi dolu ve farkındalık oluşturan bir temas oldu. Özlem hanımın her soruya doyurucu cevaplar vermesi de, alan yetkinliğine sahip olduğunun çok net bir göstergesiydi. Çok keyifli geçen bu temas için çok teşekkür ederim…
5.00
1 Yorum
İçerik Kalitesi (5)
Bilen Yetkinliği (5)
Fiyat - Performans (5)
Destek Kalitesi (5)
Yorum yapabilmek için temasa kayıtlı olman gerekiyor.

Teması bildir

Lütfen bildirme sebebinizi kısa ve net bir şekilde açıklayın.

Paylaş

Bu teması arkadaşlarınla paylaş